top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraKrzysztof

Kontener Praska - ważne

Szanowni Działkowcy – Bardzo ważne

W dniach od 29 maja do 9 czerwca 2023 roku były podstawiane przez MPO do dyspozycji działkowców kontenery na odpady wielkogabarytowe. Akcja miała za zadanie umożliwienie pozbycia się nieprzydatnych przedmiotów znajdujących się na działkach. W tym celu podstawiono trzy kontenery.

Większość działkowców wykazała się znajomością w kwestii rodzaju wyrzucanych przedmiotów, ale niestety część działkowców zignorowała informację dot. nie umieszczania niedozwolonych przedmiotów w kontenerze takich jak azbest !!! papa czy elementy pochodzące z rozbiórki altany (pomimo ogłoszeń w gablotach).

Monitoring wykazał, że część działkowców pozwoliła sobie pozostawić na alei przyniesione rzeczy, gdy kontener był zapełniony. Jest to także złamanie zakazu porządkowego - § 68 pkt 1 i 2 Regulaminu ROD, co może skutkować wypowiedzeniem umowy dzierżawy działkowej.

Po tej akcji nasuwa się pytanie: czy niektórzy działkowcy nie myślą, czy jest to daleko posunięta ignorancja a co za tym idzie brak szacunku dla organizatora akcji?

Zarząd ROD chcąc pomóc działkowcom, przysporzył sobie pracy, tracąc prywatny czas na sprzątanie. Ponadto należy zauważyć, że sprzątanie alei nie należy do obowiązków członków Zarządu, szczególnie zaśmieconej świadomie przez działkowców.

Dla ścisłości informujemy, że działkowcy płacą za wywóz śmieci segregowanych, ale nie za kontenery, a na pewno nie za sprzątanie w trakcie akcji i po jej zakończeniu.

Po przeanalizowaniu sprawy, Zarząd zdecydował o podjęciu uchwały w sprawie nie zamawiania w przyszłości kontenerów na odpady wielkogabarytowe z uwagi na powyższe trudności i nie przestrzeganie zasad gromadzenia odpadów.

I Wiceprezes Prezes

/-/ Marcin Kłos /-/ Ewa Błachut


Ps. Podajemy informację, gdzie można pozbyć się niepotrzebnych rzeczy:


Lamusownia ul. Nowohucka 1D, 31-580 Kraków, tel.12-278-30-81 Godziny otwarcia Lamusowni od poniedziałku do piątku w godz. 1000 - 1800 w soboty w godz. 730 - 1800

Barycz

Składowisko odpadów komunalnych – sortownia śmieci – Barycz, ul. Krzemieniecka 40, tel. 12-278-30-81 Godziny otwarcia: 6:30 – 18:00 od pon. – pt. 6:30 – 14:00 sobota

81 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page